15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jakie miejsca warto zwiedzić na urlopie?

podrozowanie
0 Comments

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc razem z partnerem i rodziną zaczynacie myśleć, jak spędzić urlop i gdzie się najlepiej wybrać? W obecnej sytuacji w kraju i na świecie trudno jest zdecydować się na odpowiednie, piękne i przede wszystkim bezpieczne miejsce. Warto określić nie tylko miejsce, ale również czas podróży. Czy urlop poza sezonem jest odpowiednim wyborem? Gdzie wybrać się na wakacje, by zwiedzić piękne miejsca, a jednocześnie nie narażać się na spotkanie tłumu turystów?

Polskie morze i dzikie plaże

Często wybieranym miejscem na urlop jest oczywiście Polskie morze. Piękne widoki, świeże powietrze i piaszczysta plaża. Jeśli pogoda dopisuje, to widoki są naprawdę przepiękne, a każdy dzień na plaży lub podczas zwiedzania może stać się bajeczny. Warto jednak pamiętać, że miejsce to każdego roku w sezonie letnim przyciąga do siebie setki, jeśli nie tysiące turystów. Przez to spotkać się można z tłumem turystów, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej nie jest bezpieczne. Doskonałym wyborem jest więc wybranie się na urlop poza sezonem. Pod koniec sierpnia lub we wrześniu nad morzem jest już znacznie mniej osób, a pogoda nadal może być znakomita.

Polskie góry – szlaki jak prosto z bajki

Pięknym miejscem, do którego można wybrać się latem z rodziną lub partnerem są Polskie góry. Piękne widoki, możliwość chodzenia po górach, a także przemierzanie szlaków sprawia wielu osobom przyjemność i jest sposobem na odpoczynek i wyciszenie. Wybierając się w góry można uniknąć tłumów bez względu na porę roku. Jednak latem, kiedy większość rodzin wybiera się na popularne szczyty lepiej wybierać szlaki mniej popularne, które są równie piękne i satysfakcjonujące, a nie trzeba przeciskać się w tłumie osób z dziećmi i zwierzakami.

Odludne miejsca – gdzie wybrać się na urlop w dobie pandemii?

W Polsce jest wiele odludnych miejsc, o których istnieniu nie wiele osób zdaje sobie sprawę. To między innymi zalewy, wykopaliska, lasy i pustynie. Można je zwiedzić samemu, ze znajomymi i rodziną. Piękne miejsca, gdzie nie ma turystów.

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że lepiej organizować sobie wakacje w kraju. Wyjazdy za granicę zazwyczaj wiążą się z koniecznością odbycia kwarantanny po przyjeździe i powrocie. Jest to dość kłopotliwe i męczące.

Poprzedni
Następny