15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Hiszpania 2022 – idealny sposób na rodzinne wakacje

wakacje
0 Comments

Hiszpania to kraj, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które chcą spędzić wakacje z całą rodziną. Liczna oferta kurortów obejmuje atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Rodzice również nie powinni narzekać na nudę. Z jakich więc powodów warto zainteresować się właśnie Hiszpanią? Podpowiadamy.

Zwiedzanie Barcelony

Wakacje w Hiszpanii najlepiej zacząć od zwiedzania niesamowitych zabytków, których jest całe mnóstwo w Barcelonie. Sagrada Familia to niezwykły symbol tego miasta, który koniecznie trzeba zobaczyć. Strzeliste wieże tego kościoła wzbudzają zachwyt turystów z całego świata. Oprócz możliwości zwiedzania wnętrza katedry, warto wykupić też wstęp na jedną z wież, aby móc zobaczyć malowniczy pejzaż całego miasta.

Barcelona słynie z wielu niezwykłych, bajkowych parków. Największy i najbardziej znany to Park Guell w którym można podziwiać dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego. Można tam zobaczyć wiele niesamowitych budynków i nietypowych konstrukcji, które przypadną do gustu szczególnie dzieciom.

Będąc w Barcelonie całą rodziną warto udać się do ogromnego oceanarium. Jest to największa konstrukcja podwodna na świecie. Przemierzając tunele z ruchomym chodnikiem można w pełni skupić się na podziwianiu licznych okazów fauny i flory z Morza Śródziemnego w ich naturalnym środowisku. Można tam zobaczyć na własne oczy nie tylko liczne gatunki małych ryb, ale również majestatyczne rekiny.

Zobacz także: https://femnews.pl/top-3-kierunkow-na-ktore-stawiaja-polacy/

Wypoczynek na Teneryfie

Teneryfa to największa wyspa należąca do Wysp Kanaryjskich. Ze względu na sprzyjający klimat można wybrać się tam na wakacje praktycznie o każdej porze roku. Jeśli planujemy głównie odpoczywać na plaży to jest to jedno z najlepszych miejsc w całej Hiszpanii. Wyspa zachęca także do spędzania czasu w sposób aktywny. Wszystko za sprawą licznych ścieżek spacerowych.

Znajdujący się na południu wyspy park wodny Siam Park to idealne miejsce do którego można zabrać całą rodzinę. Ten ogromny kompleks zawiera w sobie liczne zjeżdżalnie, własną plażę, bary, restauracje oraz sklepiki, a przemieszczając się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami dobrze jest spędzić czas w starannie zaprojektowanych, zielonych ogrodach. Jeśli tego jest mało można udać się do znajdujących się nieopodal ogrodów zoologicznych. Szczególnie warto zobaczyć Jungle Park w którym żyje ponad 500 gatunków zwierząt. W nieco mniejszym ogrodzie, Monkey Park można podziwiać głównie liczne gatunki ptaków, żółwie, małpy i lemury.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Poprzedni
Następny