15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Gdzie jechać na majówkę – jak zorganizować sobie weekend majowy

planowanie podrozy
0 Comments

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie nie wygląda dobrze. Każdego dnia przybywa zakażonych, są również osoby, które nie poradziły sobie z chorobą. Zbliża się wiosna, a od początku epidemii w Polsce mija już ponad rok. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób zastanawia się, jak zorganizować sobie weekend majowy, który zbliża się wielkimi krokami. Wyjaśniamy czego można się spodziewać, a także jak zająć sobie czas przy długim weekendzie.

Majówka w dobie pandemii – czego można się spodziewać?

Pandemia trwa, większość miejsc jest zamkniętych. Od dłuższego czasu restauracje, kina i siłownie są nieczynne. Często zmienia się również sytuacja dotycząca galerii handlowych, które przy spadku ilości dziennych zakażeń zostają otwarte, jeśli jednak sytuacja się pogarsza pozostają ponownie zamknięte. Przez to trudno jest planować jakiekolwiek podróżowanie. Nie można określić, jak sytuacja w kraju i na świecie będzie wyglądać za kilka tygodni. Obecnie jednak liczba zakażeń rośnie, przez co obostrzenia stają się bardziej rygorystyczne. Lepiej więc planować weekend majowy w domu w gronie najbliższych lub wyjechać w odludne miejsca.

Co można robić w weekend majowy 2021?

Weekend majowy tuż-tuż więc zastanawiasz się, jak zorganizować sobie ten czas wolny, by nie tracić czasu na lenistwo? Dobrym sposobem jest spędzenie czasu z rodziną i najbliższymi. Doskonale sprawdzać się będzie wieczór z grami planszowymi, które zbliżają i umilają czas spędzony w gronie bliskich. Warto również organizować grilla lub spotkania rodzinne u siebie w ogrodzie lub na balkonie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli warto spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu – dzięki temu można skorzystać z pierwszych promieni słonecznych. To poprawi nastrój, a co więcej ma doskonały wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Gdzie można jechać na weekend majowy?

Lubisz podróżować, ale od dłuższego czasu nie masz takiej możliwości? Zbliżający się weekend majowy chcesz zaplanować sobie na zwiedzanie i wyjazdy? W takim razie szukaj miejsc, gdzie jest mało osób. Warto wybierać się na wycieczki do lasu lub w góry. Istnieje wiele szlaków górskich, na których nie spotyka się wielu osób. To pomoże Ci się wyciszyć, zrelaksować, a co więcej zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie.

Warto stale śledzić zasady obostrzeń. Sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie jest dynamiczna. Wiele może się zmienić w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Poprzedni
Następny