15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Trądzikowe tarapaty – jak zmyć je z twarzy?

tradzik
0 Comments

Kłopoty z cerą zna większość ludzi, którzy wyszli z wieku dziecięcego. Skóra dzieci ma to do siebie, że jest czysta, gładka i pachnąca. Problemy z nią zaczynają się w okresie dojrzewania, który zazwyczaj jest burzliwy nie tylko pod względem fizycznych zmian zachodzących w organizmie, ale również pod względem emocjonalnym. Większość osób radzi sobie z tymi zmianami. Jednak zdarzają się przypadłości, które zostają z nami na dłużej.

Czym jest trądzik pospolity?

Trądzik pospolity, to przewlekła choroba skóry dotykająca najczęściej ludzi młodych, nastolatków będących w okresie dojrzewania. W ostatnich latach zauważa się jednak, że coraz częściej chorują na tę przypadłość osoby dorosłe, najczęściej kobiety. Choroba ta jest efektem wielu czynników i zaniedbań. Powoduje ją permanentny stres, nadmiar cukru w diecie, zaburzenia hormonalne lub nadmierna spożywanie alkoholu czy zbyt częste złuszczanie skóry, co powoduje niszczenie bariery hydrolipidowej prowadzące do powstawania stanów ropnych i zapalnych porów skórnych.

Jak można go zwalczyć?

Kluczem do gładkiej i pięknej cery jest odpowiednie dbanie o nią. W cięższych przypadkach nie jesteśmy w stanie sami sobie z tym poradzić, dlatego warto udać się na konsultacje do dermatologa, który znajdzie odpowiednią dla nas kurację farmakologiczną. W przypadku występowania przeciętnych ilości krost czy wykwitów warto zacząć od systematycznej pielęgnacji skóry. Przede wszystkim trzeba ją regularnie oczyszczać przeznaczonymi do tego kosmetykami lub ciepłą wodą. Kobiety powinny unikać komedogennych kremów i podkładów, gdyż przyczyniają się one do zatykania porów i wytwarzania się stanów zapalnych skóry. Specyfiki do upiększania twarzy należy dostosować do swojego wieku. Błędem jest używanie linii kosmetyków dla osób dojrzałych na przykład przez nastolatki lub odwrotnie. Cerze ze skłonnościami do tworzenia się pryszczy dobrze robią żele i emulsje, które nie są obciążające dla skóry. Przestrzeganie podstawowych zasad higieny również pomoże pozbyć się problemów ze skazami na twarzy, szyi czy dekolcie. Te części ciała trzeba osuszać czystymi, najlepiej jednorazowymi ręcznikami, na których nie gromadzą się bakterie, grzyby i pleśnie. Regularnie należy oczyszczać wszelkie pędzle i aplikatory, których używamy do nakładania makijażu. Pod żadnym pozorem nie wolno kłaść się spać bez wcześniejszego jego zmycia. Warto korzystać też z usług wykwalifikowanej kosmetyczki, która w odpowiedni sposób zajmie się pielęgnacją wrażliwych na trądzik pospolity miejsc i fachowo dobierze zabiegi oczyszczające i nawilżające.

Życiowy balans – recepta na zdrowie

Te czynniki zewnętrzne to nie wszystko. Warto panować nad własnym trybem życia i unikać stresu. Trzeba pozwalać sobie na przyjemności, gdyż wtedy nasz organizm odpłaci nam świeżym i młodym wyglądem. Dodatkowo należy mieć świadomość tego, jak ważna jest odpowiednia dieta. Chcąc dbać o kondycję skóry trzeba wyeliminować z jadłospisu produkty wysoko przetworzone, zawierające olbrzymie dawki cukru i niezdrowych tłuszczów.

Poprzedni
Następny