15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Stałe urządzenia gaśnicze wodne – o czym mowa w praktyce?

gaszenie pozaru
0 Comments

Stałe urządzenia gaśnicze wodne to bardzo popularne wyposażenie budynków. Za ich pomocą można szybko i skutecznie ugasić różnorodne źródło ognia. Jednak o czym warto pamiętać, gdy chce się je zamontować w firmie? Eksperci sprawdzają.

Czym są stałe urządzenia gaśnicze wodne?

Stałe urządzenia gaśnicze wodne to nic innego jak różnorodne przedmioty, które wykorzystują wodę, aby ugasić dane skupisko żywego ognia. Określenie stałe odnosi się do ich sposobu montażu. Nie da się ich przemieścić w inne miejsce.

Środki gaśnicze, które wykorzystują wodę dobrze sprawdzają się w różnych firmach oraz instytucjach. Ciecz z jednej strony gasi przez swoją strukturę, ale również studzi rozgrzane przedmioty. W ten sposób zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia.

Takimi urządzeniami mogą być między innymi instalacje tryskaczowe, które rozprzestrzeniają wodę po całym pomieszczeniu. Dzięki temu trafiają dokładnie tam, gdzie znajduje się źródło pożaru.

O czym należy pamiętać decydując się na stałe urządzenia gaśnicze wodne?

Decydując się na stałe urządzenia wodne należy pamiętać, aby były one dostosowane do danych pomieszczeń. Tam, gdzie znajduje się dużo elektroniki warto zaopatrzyć się w urządzenia gaśnicze z przeznaczeniem do przedmiotów pod napięciem elektrycznym.

Woda doskonale gasi, jednak może spowodować zwarcie. Dlatego tak ważne jest również zainwestowanie w zabezpieczenia przeciwpożarowe, które odcinają zasilanie. Dzięki temu będzie można użyć gaszenia wodnego.

Urządzenia gaśnicze wodne to między innymi węże hydrauliczne oraz zraszacze, które umieszczane są na suficie. Często wykorzystuje się je między innymi w galeriach handlowych oraz biurach.

Stałe urządzenia gaśnicze wodne to przede wszystkim przedmioty, które można użyć w czasie pożaru. Zawsze są zlokalizowane w jednym miejscu dzięki czemu ułatwiają szybkie odnalezienie oraz zastosowanie. Warto w nie inwestować ze względu na niezawodność oraz skuteczność.

Poprzedni
Następny