15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Meble loftowe – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

loft
0 Comments

Meble w stylu loftowym wyróżniają się przede wszystkim minimalizmem swojej formy i zazwyczaj nie posiadają żadnych charakterystycznych zdobień. Prezentują się bardzo solidnie i mogą posiadać metalowe elementy. Do jakich wnętrz się nadają? W których najlepiej się sprawdzą? Podpowiadamy.

Czym wyróżniają się meble loftowe?

Meble loftowe w Łodzi wyróżniają się stonowaną stylistyką. Występują zazwyczaj w surowej formie, bez dodatkowych zdobień występujących w produktach klasycznych. Są zazwyczaj dużych rozmiarów i wyraźnie oparte na nowoczesnej stylistyce. Można je łączyć z różnymi stylami mebli. Nawet pojedyncza, duża szafa lub stół loftowy doskonale prezentuje się w reprezentatywnym miejscu w danym wnętrzu.

Meble loftowe mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów. Najczęściej do ich produkcji używa się tradycyjnie drewna w połączeniu z delikatnymi akcentami wykonanymi ze stali. Część mebli charakteryzuje się tym, że jest stylizowana na mocno zużyte lub lekko zniszczone. Efekt ten uzyskuje się poprzez łączenie kilku kolorów lub poprzez nanoszenie rysunku artystycznych rys i innych elementów.

Do jakich wnętrz pasują meble loftowe?

Meble industrialne w Łodzi , nazywane także loftowymi, pasują idealnie do wnętrz urządzonych na styl nowoczesny. Świetnie wkomponują się zwłaszcza w duże przestrzenie salonowe. Mogą być także doskonałym uzupełnieniem długiego i szerokiego korytarza lub przedpokoju. Doskonale pasują także do dużych kuchni, na przykład takich z wyspą. Świetnym pomysłem jest także zaangażowanie mebli loftowych do przestronnych jadalni. Zwłaszcza tych połączonych z tarasem zewnętrznym.

Meble loftowe można z łatwością wkomponować także w przestrzeń domowego gabinetu. Urządzając niewielkie wnętrze, warto zwrócić szczególną uwagę na spójność koncepcji. Całość wyposażenia powinna być utrzymana w podobnej kolorystyce. Warto także upewnić się, że uzyskamy tam nieco unikatowego klimatu i świeżości. Do tego celu można użyć kilku elementów ozdobnych, na przykład w postaci kwiatów i obrazów.

Poprzedni
Następny