15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Oczyszczacz powietrza z jonizacją – namiastka lasu w Twoim domu

0 Comments

Spacer po lesie na wielu z nas działa bardzo kojąco i to nie tylko zasługa odpoczynku i spacerów, ale także jakości powietrza, które wdychamy podczas przebywania w lesie. Powietrze w lesie jest zjonizowane ujemnie, a rosnące w nim drzewa mają działanie antyseptyczne. Skoro tak dobrze jest nam w lesie, nasz nastrój jest wyjątkowy, koncentracja i samopoczucie na wysokim poziomie, a bóle głowy nie istnieją to czy jest szansa, żeby zbliżony efekt uzyskać także w domu? 

Oczyszczacz z jonizacją – poczuj się jak na spacerze w lesie 

Urządzenia do sterylizacji powietrza jakim jest oczyszczacz z jonizacją usuwa szkodliwe zanieczyszczenia, ale nie tylko, dzięki funkcji jonizacji jest w stanie również zadbać o równowagę anionowo-kationową, a także odpowiednio zjonizować powietrza, tak aby było zbliżone do tego jakim oddychamy podczas spacerów w lesie. Urządzenia z funkcją jonizacji ponadto są skuteczne także w eliminowaniu wirusów i bakterii. Zawarte w powietrzu zanieczyszczenia, pyły pochodzące ze smogu, wirusy i bakterie, a także drobnoustroje, nie tylko negatywnie wpływają na samopoczucie, ale także na nasze zdrowie. Oczyszcza z jonizacją jak np.  popularny wśród użytkowników oczyszczacz VESTFROST VP-A1S70WH, wspiera również w nierównej walce z alergenami co czyni te urządzenia takimi, które doskonale spełniają swoje zadanie przez cały rok. 

Czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Aby urządzenie do sterylizacji powietrza mogło spełniać swoje zadania jak najlepiej, a jego skuteczność była odczuwalna musi być odpowiednio dopasowane. Ważnym parametrem każdego urządzenia jest powierzchnia oczyszczania oraz wydajność, którą powinno dopasować się do pomieszczenia, w którym będzie pracować oczyszczacz z jonizacją. Dla przykładu model oczyszczacz VESTFROST VP-A1S70WH, nadaje się nawet do bardzo dużych powierzchni ponieważ jego powierzchnia oczyszczania wynosi aż 80 m2. Takie dopasowanie urządzenia jest ważne, ponieważ tylko wtedy oczyszczacz będzie w stanie wykorzystać 100% swoich możliwości. Oczyszczacze powietrza muszą opierać swoją pracę na najlepszych metodach filtracji oraz filtrach takich jak filtr HEPA, dzięki któremu eliminowane są szkodliwe pyły pochodzące ze smogu. Równie ważna co zamieszczone we wnętrzu filtry będzie głośność pracy urządzenia, jeśli zależy nam na atmosferze jak w lesie, to duży hałas z pewnością z tym nie współgra. Warto zwrócić uwagę również na to czy urządzenie można wprowadzić w tzw. tryb cichy lub tryb nocny wówczas hałas powinien być na tyle znikomy, że urządzenie może pracować nawet podczas snu domowników. 

 

Powietrze jak w lesie , wszystko za sprawą skutecznego oczyszczania z jonizacją 

Powietrza podobne w składzie do tego które wdychamy przebywając w lesie osiągniemy jedynie jeśli w naszym domu będzie pracować oczyszczacz z funkcją jonizacji, jak oczyszczacz VESTFROST VP-A1S70WH. Dzięki jonizacji  a także innym filtrom we wnętrzu urządzenia, pozbywamy się z pomieszczenia zanieczyszczeń, czyniąc je świeższym, czystszym i bardziej rześkim. Zupełnie jak w lesie. 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Poprzedni
Następny