15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak pozbyć się cellulitu – proste i sprawdzone porady

cellulit
0 Comments

Cellulit, który zwany jest również pomarańczową skórką to zmora niemal każdej kobiety. Niestety cellulit pojawia się u kobiet w każdym wieku, a jego zlikwidowanie nie jest łatwe i zajmuje naprawdę dużo czasu. To jednak wcale nie oznacza, że musisz pożegnać się z marzeniem o gładkiej i jędrniej skórze. Wystarczy stosować się do kilku ważnych zasad pielęgnacji, a możliwe jest zlikwidowanie pomarańczowej skórki raz na zawsze. Przekonaj się, że to może być przyjemne!

Więcej ruchu – aktywność fizyczna pomaga pozbyć się cellulitu

Jednym ze sposobów na likwidację cellulitu jest zwiększenie aktywności fizycznej. Nieco więcej ruchu ma bardzo dobry wpływ na pracę całego organizmu, a także wygląd skóry i ciała. Podczas ćwiczeń spalana zostanie tkanka tłuszczowa, co pomaga uporać się z pomarańczową skórką. Na początku mogą to być piętnastominutowe spacery każdego dnia. Później możesz przejść do ćwiczeń kardio na intensywne spalanie tkanki tłuszczowej, a następnie zadbaj o wygląd sylwetki i postaw na treningi wzmacniające mięśnie.

Masaże skóry – popraw krążenie i zlikwiduj cellulit

Polecanym sposobem na zwalczenie cellulitu są masaże. Do tego warto wykorzystać bańki chińskie, które można kupić w wielu drogeriach internetowych. Doskonale sprawdzają się masażery elektryczne lub ręczne. Można je stosować codziennie lub co dwa dni. Regularne wykonywanie masażu skóry przyczynia się do jej wygładzenia, poprawienia jędrności i elastyczności. Do masażu warto wykorzystać olejki, które również korzystnie wpływają na wygląd naskórka. Do zwalczania cellulitu polecane są olejki naturalne rozgrzewające – z chili, cynamonem lub imbirem. Przyczyniają się one do poprawienia krążenia, a co więcej rozbijania cząsteczek tkanki tłuszczowej gromadzącej się pod skórą. Jest to sprawdzony sposób nie tylko do zwalczania, ale również zapobiegania powstawania pomarańczowej skórki.

Zdrowa dieta antycellulitowa

Przy walce z cellulitem bardzo ważna jest dieta. Lepiej zrezygnować ze spożywania tłustych i wysoko kalorycznych potraw. Najlepiej sięgać po warzywa i owoce. Konieczne jest również regularne nawadnianie organizmu, by nie doszło do problemu z gromadzeniem się nadmiaru wody pod skórą.

To sprawdzone i bardzo proste sposoby na walkę z cellulitem. Stosowanie się do nich przez kilka tygodni lub miesięcy może przynieść zadowalające rezultaty.

Poprzedni
Następny