15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak dbać o włosy – podstawowe zasady pielęgnacji

dbanie o wlosy
0 Comments

Marzysz o pięknych i grubych włosach? Masz problem z włosami, które szybko się przetłuszczają, są suche, a może nadmiernie wypadają? Przyczyną tego może być nieprawidłowa pielęgnacja włosów. Koniecznie przekonaj się, jak powinnaś dbać o swoje włosy, by wyglądały pięknie i zdrowo. Razem z nami przekonasz się, że marzenie o długich i silnych włosach wcale nie musi zostać tylko w Twojej głowie. Wystarczy tylko stosować się do poniżej przedstawionych zasad pielęgnacji włosów.

Regularne mycie włosów – prawidłowe oczyszczanie włosów i skóry głowy

Jednym z etapów pielęgnacji włosów jest ich mycie. Do tego należy wykorzystać szampon lub mydło do włosów. Warto pamiętać, by kosmetyk był dobrze dopasowany do rodzaju kosmyków i skóry głowy, by jego stosowanie przynosiło zadowalające efekty. Mycie włosów powinno odbywać się tak często, jak potrzebują tego włosy. Kiedy szybko się przetłuszczają konieczne może być ich oczyszczanie raz dziennie. W przypadku włosów suchych i zniszczonych może się okazać, że wystarczy mycie co drugi dzień. Warto stosować peelingi do skóry głowy, by pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu składniki odżywcze znajdujące się w innych kosmetykach będą głębiej i szybciej wnikać w skórę.

Odżywianie – jak wzmocnić włosy, by były sprężyste i pełne blasku?

Do utrzymania włosów w dobrym stanie lub poprawienia ich kondycji konieczne jest odżywianie kosmyków. Do tego można wykorzystać maski i odżywki do włosów. W tym przypadku również należy dopasować kosmetyk do rodzaju kosmyków. Maski i odżywki należy stosować przynajmniej trzy razy w tygodniu. W kosmetykach tego rodzaju znajduje się wysokie stężenie składników odżywczych, które docierają do cebulek włosów i wzmacniają kosmyki poprawiając ich wygląd i jakość. Po nałożeniu maski włosy stają się jedwabiście gładkie i pełne blasku. Dodatkowo poprawia się ich sprężystość, a faza wzrostu włosów znacząco się wydłuża.

Stylizacja włosów – czego unikać?

Dbają o swoje włosy warto zapomnieć o częstym stosowaniu prostownicy i lokówki. Warto również zrezygnować z częstego korzystania z suszarki do włosów, chyba że ma możliwość suszenia zimnym powietrzem.

Stosując się do powyżej wymienionych zasad pielęgnacji włosów możesz w bardzo prosty sposób zadbać o swoje kosmyki. To tak niewiele, a regularna i prawidłowa pielęgnacja włosów przynosi zaskakująco pozytywne efekty.

Poprzedni
Następny