15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Odkurzacze bezworkowe – poznaj ich największe zalety

bezworkowy odkurzacz
0 Comments

Odkurzacz to domowy sprzęt, bez którego nie wyobrażamy sobie sprzątania. Dawniej popularne były modele workowe, które teraz pomału są zastępowane przez odkurzacze bezworkowe. To doskonałe rozwiązanie w domach, gdzie mieszkają zwierzęta i alergicy. Przyjrzyjmy się temu, jakie są największe zalety odkurzaczy bezworkowych. Dlaczego warto je wybrać? Czym cechują się te urządzenia? O czym trzeba wiedzieć?

Odkurzacz bezworkowy

Co ciekawe, ten model odkurzacza jest także nazywany odkurzaczem cyklonowym. Zbiera on zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika. Działanie opiera się na dużej sile odśrodkowej i ruchu wirowym. Zastosowanie filtrów sprawia, że powietrze wydostające się z odkurzacza jest wolne od zabrudzeń. Faktem jest, że na rynku znajdziemy modele klasyczne i małe. Jakie zalety ma odkurzacz bezworkowy?

Najważniejsze zalety

Wiemy już, jak działa odkurzacz bezworkowy. Teraz przyszedł czas na poznanie jego zalet. Okazuje się, że ogromnym atutem bezworkowego odkurzacza są niskie koszty eksploatacji i brak konieczności zakupu worków. W tym przypadku korzystamy z jednakowej siły ssania. W workowych modelach siła ssania maleje przez pełny worek. Co jeszcze jest ważne? Zazwyczaj w bezworkowych odkurzaczach mamy przezroczyste pojemniki, dzięki czemu łatwo ocenimy stan zapełnienia. Sprawnie skontrolujemy to, czy do środka nie wpadła biżuteria lub monety. Możemy liczyć na szeroką ofertę producentów, która jest cały czas poszerzana. Dzięki temu każdy znajdzie taki model bezworkowy, który doskonale spełni jego oczekiwania.

Jak dokonać wyboru?

Jak wybrać idealny odkurzacz bezworkowy? Podczas zakupu warto mieć na uwadze modele, które pracują stosunkowo cicho. Konieczne jest zapoznanie się ze specyfikacją produktu, wskazaną przez producenta. Ostateczny wybór tak na prawdę zależy od naszych preferencji i możliwości finansowych. Najlepsze modele odkurzaczy bezworkowych posiadają duże pojemniki na kurz. Dzięki temu możemy jak najdłużej sprzątać mieszkanie, bez konieczności częstego czyszczenia pojemnika. Poza tym, znaczenie mają zastosowane filtry w odkurzaczu. To bardzo ważna kwestia dla użytkownika. Odkurzacz powinien także posiadać dodatkowe akcesoria i szczotki, które ułatwiają sprzątanie. Istotnym parametrem podczas doboru jest klasa energetyczna, która decyduje o zużyciu prądu przez odkurzacz. Co jeszcze jest godne uwagi? Klienci muszą pamiętać o klasę skuteczności odkurzania podłóg twardych i dywanów. Nie zapominajmy o regulacji siły ssania sprzętu i mocy silnika.

Odkurzacz bezworkowy może mieć trzy rodzaje filtrów. Najlepszym rozwiązaniem dla alergików jest filtr wodny, który zatrzymuje alergeny i kurz. Drugą opcją jest filtr HEPA, cieszący się ogromną popularnością. Ma on na celu zatrzymywać grzyby, bakterie i inne zanieczyszczenia. Producenci oferują także modele z filtrem zmywalnym, który jest zamontowany na stałe. Raz na jakiś czas wystarczy go opłukać wodą.

Nowoczesne urządzenie

Nowoczesne urządzenie tego typu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Tutaj przeczytasz jakie są największe zalety odkurzaczy bezworkowych. Sprzęt nie bez powodu jest tak chętnie kupowany przez setki osób. Przede wszystkim daje ogromną wygodę podczas sprzątania i odznacza się niskimi kosztami eksploatacji. Rynek zapewnia doskonałe jakościowo sprzęty domowe, które będą nam służyć przez długi czas.

Odkurzacze bezworkowe mają szerokie grono zwolenników. Są użytkowane łatwo, wygodnie i sprawnie, dając nam komfort w codziennym sprzątaniu całego domu.

Poprzedni
Następny