15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak wygląda szkolenie okresowe dla pracowników na stanowiskach robotniczych?

szkolenie bhp
0 Comments

Ciągłe wykonywanie tych samych czynności sprawia, że stają one łatwe i nie trzeba poświęcać im całej uwagi. Niestety, pojawia się wówczas rutyna, której efektem może być nieuwaga i zwiększone ryzyko wypadku przy pracy. Aby przypominać o grożącym niebezpieczeństwie i sposobach zapobiegania wystąpieniu groźnych sytuacji, pracodawca musi co 12 miesięcy przeprowadzić szkolenie okresowe dla swoich pracowników. Sprawdź, jak ono wygląda.

Jakie informacje przekazywane są podczas szkolenia okresowego

W trakcie szkolenia Twoi pracownicy powinni uzyskać informacje na temat obowiązujących przepisów i aktualnych zasad bezpiecznej pracy na stanowiskach, na których obecnie pracują. Możesz zlecić szkolenie okresowe dla pracowników na stanowiskach robotniczych w Gdyni firmie, która zatrudnia specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki temu zyskujesz pewność, że przekazana wiedza jest aktualna. Wiesz również, że wykwalifikowani prezenterzy wiedzą, w jaki sposób najskuteczniej dotrzeć do pracowników, którzy dzięki temu pracują bezpieczniej i wydajniej. 

Decydując się na właściwie zorganizowane szkolenie BHP dla swoich pracowników, zmniejszasz również ryzyko narażenia się na dotkliwą karę finansową. Może ona zostać nałożona, jeśli nie będziesz pamiętał o wszystkich terminach i wdrożeniu wszystkich zaleceń wynikających z kontroli.

Jak zadbać o bezpieczeństwo pracy i nie obawiać się kontroli

Wielu pracodawców obawia się przeprowadzenia kontroli zewnętrznej, która mogłaby ujawnić zaniedbania w zakresie BHP. Głównym problemem nie jest brak należytej staranności, ale zwykły brak czasu na ciągłe aktualizowanie swojej wiedzy w zakresie wymagań. Dlatego warto zaprosić do współpracy firmę Inspekcja BHP – Szkolenia i Usługi BHP, które oferuje, zapewnią bezpieczeństwo pracowników i spokój pracodawcy.

W ramach współpracy każdy pracodawca może liczyć na przeprowadzenie dokładnego audytu swojej firmy. Wszelkie ujawnione niedociągnięcia zostaną wskazane wraz z zaleceniami dotyczącymi sposobu ich usunięcia. W taki sposób aż chce się pracować!

Poprzedni
Następny