15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak rozmawiać w związku – zadbaj o relacje z partnerem

zwiazek
0 Comments

Rozmowy w związku są niebywale ważne, a jednak bardzo trudno jest je przeprowadzać. To tyczy się nie tylko rozmów na codzienne tematy, takie jak praca, czy jedzenie. Ważne są również inne sfery waszego życia, o których powinniście często rozmawiać, by lepiej poznać swoje potrzeby i móc się lepiej zrozumieć. Od dawna macie problem z komunikacją? W takim razie przekonaj się razem z nami, o tym jak rozmawiać w związku.

Szczerość – czyli coś co jest najważniejsze w każdym związku

W zdrowym związku, który rokuje na przyszłość bardzo ważna jest szczerość. W rozmowach nie można ukrywać niczego przed swoim partnerem. Jakiekolwiek kłamstwa mogą zaburzyć Wasze zaufanie do siebie, co niestety będzie miało bardzo zły wpływ na relacje między Wami. Staraj się zawsze być szczera ze swoim partnerem i wymagaj tego samego od niego. Ukrywanie i zatajanie faktów może przynieść bardzo wiele szkód, których naprawianie może zająć lata, lub zniszczy Wasz związek.

Wykaż zrozumienie i ciekawość – zachęcisz partnera do rozmowy

Podczas rozmowy każdy chce być słuchany. Kiedy żalimy się komuś zazwyczaj nie oczekujemy porady, a okazania zrozumienia. Jeśli więc Twój partner opowiada Ci o jakimś problemie wykaż się zrozumieniem i nie oceniaj. Dzięki temu poczuje, że zawsze może na Ciebie liczyć i nie zostanie skrytykowany i oceniony bez względu na to, co by się nie stało. Dodatkowo bardzo ważne jest uczestniczenie w rozmowie. Staraj się okazać zainteresowanie i zadawaj pytania. To oznaka, że słuchasz, co sprawia, że rozmówca czuje się znacznie lepiej i może wygadać się, co przyniesie ulgę. Możesz mieć pewność, że Twoje zachowanie sprawi, że Twój partner również okaże Ci zrozumienie i odwdzięczy się tym samym w rozmowie z Tobą.

Nie ukrywaj swoich emocji – pokaż, że zależy Ci na rozmowie

On nie zaczyna rozmowy, więc Ty też tego nie robisz? Uważasz, że to zawsze Ty dążysz do pogodzenia i inicjujesz rozmowę? Jeśli tak czujesz, nie ukrywaj tego. Nie ma nic gorszego od ukrywania swoich emocji. Twoje milczenie może okazać się niezrozumiałe dla partnera – lepiej od razu powiedz co Ci przeszkadza, byście mieli szansę na porozumienie.

Stosując się do tych porad możesz mieć pewność, że wiele zmieni się w relacji między Wami. Szczere i częste rozmowy bardzo zbliżają i sprawiają, że jeszcze lepiej się poznajecie.

Poprzedni
Następny