15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Do czego służą podkładki sprężynowe?

0 Comments

Wiele osób zapomina o stosowaniu podkładek sprężynowych, a powinno się o  tym pamiętać, ponieważ niekorzystanie z nich osłabia całość łączenia. Podkładki w swoim zastosowaniu zapobiegają powstawaniu różnego rodzaju luzów oraz w kontrolują śrubę tak, aby uniemożliwić jej wykręcenie się, które może być spowodowane różnymi drganiami. Podkładki sprężynowe mają ogromne zastosowanie w różnych branżach, każdy przy składaniu mebli do domu z takiej korzystał i ciężko sobie wyobrazić ich nieużywanie w tego typu pracach. Co należy wiedzieć więcej o ich szerokim zastosowaniu?

Jakie zastosowanie mają podkładki sprężynowe?

Podkładki sprężynowe mają szerokie zastosowanie w różnego typu pracach, używa się ich na budowach lub przy skręcaniu mebli, są najczęściej dołączone do zestawu. Są one wsparciem i wzmocnieniem każdego łączenia, przez co wykorzystuje się je nawet w elektronice i mechanice. Takie podkładki mają wiele zalet podstawową, jest specyficzna konstrukcja. Kształt przypominający pierścień sprężyny, przekłada się na to, że ma ona wysoką izolację i optymalny stopień przylegania do siebie elementów danego połączenia. Śruby z taką podkładką są odporne na odkręcanie się pod wpływem drgań oraz pozostają stabilne, co ma ważny aspekt podczas wielu prac. Dobra podkładka powinna cechować się przede wszystkim solidnym i precyzyjnym wykonaniem z dobrej gatunkowo stali oraz mieć wysoką odpornością na odkształcenia swojej struktury.

Co jeszcze warto wiedzieć o podkładkach sprężynowych?

Dobra podkładka powinna być również należycie wzmocniona, co będzie ją chronić przed procesem korodowania. Korodowanie takiej podkładki może utrudnić odkręcenie śruby po kilku latach, często się to zdarza w starych samochodach, gdzie po podkładkach nie ma śladu, a śruba zastygnęła w miejscu. Dobrej jakości podkładki powinny również być zabezpieczone przed oddziaływaniem rozmaitych czynników zewnętrznych, taki efekt można uzyskać poprzez zabezpieczenie jej powierzchni warstwą cynku.

Poprzedni
Następny