15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Kominki są trendy

kominek we wnetrzu
0 Comments

Nie mamy wątpliwości, że najczęściej spotykaną we wnętrzach paletą barw będą kolory ziemi. Naturalne, stonowane, ciepłe. Odcień bażanciego pióra, futerka polnej myszki, modnej trawy pampasowej, zasnutego chmurami nieba. Rezygnujemy z mocniejszych akcentów kolorystycznych. Jeśli różowy, to przybrudzony, zielony – najlepiej w odcieniu khaki lub oliwki.

Naturalne materiały

Do stonowanej palety barw dobierać będziemy naturalne materiały. Surowe drewno, rattan, wiklinę ocieplać będą słoma, len, bawełna i wełna. We wnętrzach urządzonych zgodnie z trendami znajdzie się też miejsce na naturalny kamień – beżowy trawertyn i szary lub antracytowy łupek. Ekologia, jedność z naturą to obowiązujące kierunki aranżacji wnętrz.

We wnętrzu, którego zadaniem jest koić zmysły, kominek jest bardzo ważnym elementem wyposażenia. Bo nic tak nie uspokaja, jak tańczący żywy ogień. Nic nie daje takiego poczucia bezpieczeństwa, jak zapach palących się polan. Miejsce, w którym przechowujemy drewno do kominka, czy to będzie kosz, skrzynia, wnęka, czy też specjalny, przystosowany do tego regał sprawi, że wnętrze nabierze jeszcze bardziej przytulnego charakteru i autentyczności. Ułożone polana to piękna ozdoba salonu urządzonego w poczuciu bliskości natury.

Styliści wymieniają dwa style, w których w tym roku urządzać będziemy nasze domy. Oba wykorzystywać będą paletę kolorów ziemi oraz naturalne materiały w duchu eco designu.

Modern Country Life

Gdzie czuliśmy się najbardziej rozpieszczani, bezwarunkowo kochani? W domu dziadków – gdy byliśmy dziećmi. Dlatego do naszych współczesnych wnętrz staramy się przenieść wszystko to, co zapamiętaliśmy z tamtych sielskich dni. Życie domu organizuje się wokół ognia. W domu dziadków mógł to być piec. W naszych domu będzie to kominek. Wokół niego, na wygodnych tapicerowanych płótnem sofach usłanych mnóstwem poduszek zasiada cała, wielopokoleniowa rodzina. Do wnętrza urządzonego w stylu Modern Country Life projektanci marki Kratki polecają wkłady kominkowe o dużym przeszklonym froncie, dzięki któremu wizja ognia będzie bardziej widoczna, a wnętrze stanie się przytulniejsze. Zwolennikom tradycyjnych, prostych rozwiązań, do rustykalnego stylu polecamy też piece żeliwne wolnostojące – popularne „kozy”. Ich wybór w sklepie Kratki jest bardzo duży. Różnią się od siebie kształtem, wielkością i rodzajem ozdobnych elementów. My do stylu Modern Country Life polecamy modele „Koza K6” i „Koza K9”.

Sielski trend zapatrzony w przeszłość nawiązuje wyraźnie do współczesnego nurtu eko. Znajdziemy w nim używane meble, które dostały drugie życie oraz naturalne materiały, których niedoskonałości zbliżają je do ideału.

Japandi

Japandi to bez wątpienia wiodący trend tego sezonu. Dla wszystkich, którzy kochają japoński minimalizm, a nie potrafią wyrzec się do końca uroczej, skandynawskiej dekoracyjności i funkcjonalności. Wnętrze w stylu japandi ma przynosić ukojenie zmysłów. Jasne, zalane naturalnym światłem, wyposażone tylko w niezbędne sprzęty pomieszczenia, sprzyjają medytacji i odnalezieniu spokoju i harmonii z otaczającym nas światem. Dużo tu naturalnego drewna, rattanu, płótna i ceramicznych, ręcznie robionych dekoracji w postaci wazonów, dzbanów i mis. W takim wnętrzu żywy ogień będzie skupiał uwagę i dodawał domowego ciepła, do którego przywykli Europejczycy. Zgodnie z japońską filozofią Godai, ogień symbolizuje bezpieczeństwo, motywację i otwartego ducha, czyli wszystko to, za czym dziś tęsknimy.

– Do wnętrza urządzonego z japońską powściągliwością i skandynawską funkcjonalnością pasować będą tradycyjne wkłady kominkowe w minimalistycznej zabudowie, jak również kominki gazowe Leo z panoramiczną wizją ognia, dyskretną ramką fasady i minimalną ilością elementów zewnętrznych – mówi Grażyna Wojtasik, dyrektor działu projektowego firmy Kratki. We wschodnią stylistykę wnętrz wpisze się też bardzo dekoracyjny, a jednocześnie niezwykle prosty biokominek wolnostojący w kształcie misy. „Biomisa” wykonana została ze stali malowanej proszkowo na czarno, a opalana jest ekologicznym biopaliwem. Można ją postawić na niskim stole, podłodze lub na tarasie.

Nie tylko w tym sezonie

Niewątpliwie rok 2021 upłynie nam pod hasłami eco designu i powrotu do natury. Dla marki Kratki nie są to jedynie puste słowa. W czasach, gdy odpowiedzialne i proekologiczne postępowanie stało się koniecznością, produkty polskiego producenta kominków, marki Kratki spełniają wszystkie normy prawa unijnego i krajowego w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. Szacunek dla Planety jest bowiem dla Kratek sprawą nadrzędną i priorytetową. A to trend, który obowiązywać będzie nie tylko w 2021 roku, lecz dużo dłużej, właściwie już zawsze.

Poprzedni
Następny