15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jakie gatunki krzewów iglastych warto mieć w ogrodzie?

rosliny do ogrodu
0 Comments

Niezwykłe piękno i różnorodność krzewów iglastych sprawia, że są one niezastąpionym elementem ogrodu. Dzięki swoim licznym zaletom, takim jak odporność na mróz, zdolność do rosnące w cieniu oraz efektowne wygląd przez cały rok, zasługują na szczególną uwagę. W poniższym artykule przybliżymy kilka gatunków krzewów iglastych, które warto mieć w ogrodzie.

Choina kanadyjska

Choina kanadyjska to niewielkie drzewo lub krzew o stożkowatym pokroju i delikatnych, zwisających gałązkach. Jej igły są ciemnozielone i błyszczące, a szyszki małe, brązowe. Choinę warto posadzić na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym. Idealnie sprawdzi się w ogrodach skalnych czy wrzosowiskowych, ale również jako soliter w tle innych roślin.

Cypryśnik Lawsona

Cypryśnik Lawsona to krzew o różnorodnych odmianach, które różnią się kształtem i kolorem. Jego smukłe pędy są pokryte miękkimi, szarozielonymi lub niebieskawymi igłami, a dorasta do około 2 metrów wysokości. Cypryśnik dobrze rośnie w stanowiskach słonecznych lub półcienistych, na żyznej i przepuszczalnej glebie. Możemy go wykorzystać jako żywopłot, tło dla innych roślin czy soliter w kompozycjach ogrodowych.

Jałowiec

Jałowiec to niezwykle popularny gatunek krzewów iglastych, który cechuje się dużą różnorodnością odmian i pokroju. W zależności od odmiany może przyjmować formę niskiego, rozłożystego krzewu lub wysokiego drzewa o stożkowym pokroju. W ogrodzie krzew jałowca sprawdzi się jako roślina okrywowa czy żywopłot. Cechuje go duża tolerancja na warunki glebowe oraz stanowiska.

Sosna

Sosna to bardzo różnorodny gatunek drzew i krzewów iglastych. Wybierając sosnę do swojego ogrodu, warto zwrócić uwagę na jej rodzaj, ponieważ różne odmiany mają odmienne wymagania co do stanowiska czy gleby. Sosny o małym pokroju sprawdzą się jako żywopłoty, rośliny okrywowe czy solitery na trawnikach.

Cis

Cis to wiecznie zielony krzew o ciemnozielonych igłach i ciekawym, mięsistym owocu przypominającym jagodę. Rośnie powoli, ale może osiągnąć spore rozmiary. Warto posadzić go w miejscu słonecznym lub półcienistym oraz na żyznej, przepuszczalnej glebie. Cis jest często stosowany jako żywopłot, ale dobrze sprawdzi się także jako soliter czy w kompozycjach ogrodowych.

Poprzedni
Następny