15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak urządzić nowoczesny i elegancki salon – praktyczne porady

urzadzanie salonu
0 Comments

Salon jest jednym z pomieszczeń w domu, w którym spędza się naprawdę dużo czasu. Warto więc zadbać, by był urządzony w praktyczny i przemyślany sposób, by każdy mógł w nim robić, to, co lubi. Przekonaj się razem z nami, jak urządzić nowoczesny i elegancki salon, w którym znajdzie się wszystko, czego potrzebujesz. W naszym poradniku dowiesz się na jakie strefy dzieli się pokój dzienny i jakie elementy wyposażenia powinny się w nich znaleźć.

Strefa rozrywki w salonie – kanapa i telewizor

Salon jest pomieszczeniem, gdzie wiele osób spędza czas na oglądaniu ulubionych filmów i seriali. To również pomieszczenie, gdzie można pograć w ulubioną grę na telewizorze lub planszową. Jest to tak zwana strefa rozrywki w salonie. Jeśli chcesz mieć ją w swoim domu koniecznie zadbaj o wygodne miejsce, na którym można się ułożyć w czasie rozrywki. Doskonale sprawdzi się zestaw kanap i foteli do salonu. Potrzebny będzie również telewizor, który powinien być powieszony na ścianie na przeciwko mebli tapicerowanych.

Strefa towarzyska w pokoju dziennym – miejsce do siedzenia i stolik kawowy

Pokój dzienny często jest przeznaczony do spotkań ze znajomymi. Warto więc zadbać, by było tam miejsce, gdzie można usiąść porozmawiać i wypić kawę lub herbatę. To tak zwana strefa towarzyska, w której można spędzić miło czas w towarzystwie znajomych i rodziny. Potrzebne będą wygodne miejsca – meble tapicerowane. Dodatkowo nie może zabraknąć ławy lub stolika kawowego, na którym można ustawić dzbanek z ciepłym napojem, a także talerzyki na słodkości. Mając w swoim salonie tego rodzaju elementy wyposażenia można mieć pewność, że znajomi będą często wpadać, ponieważ jest to doskonałe miejsce, w którym można szczerze porozmawiać.

Strefa odpoczynku w salonie – miejsce, w którym możesz się zrelaksować

Potrzebna jest również strefa odpoczynku – tylko dla Ciebie. To jak będzie wyglądać zależy głównie od tego, jakie masz zainteresowania i w jaki sposób odpoczywasz. Dla wielu kobiet takim miejscem jest wygodny fotel , wysoka lampka i półka z ulubionymi książkami.

Okazuje się, że wystarczy tak niewiele, byś była w stanie stworzyć pomieszczenie, w którym poczujesz się doskonale. Salon to pomieszczenie, z którego powinnaś być dumna, by z chęcią zapraszać rodzinę i znajomych w odwiedziny.

Poprzedni
Następny