15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Czym jest optometria?

badanie wzroku
0 Comments

W dzisiejszych czasach, kiedy często patrzymy w ekran komputera, telewizora czy telefonu, nasz wzrok jest bardzo narażony na uszkodzenia. Musimy o niego odpowiednio dbać, aby uniknąć noszenia soczewek lub okularów. Jeśli jednak coś nasz wzrok ulegnie pogorszeniu, powinniśmy zainteresować się specjalistą z zakresu optometrii.

Czym optometria dba o wzrok?

Optometria to dziedzina stosunkowo młoda, dlatego nie wiele osób o niej wie i często myli ją z okulistyką. Optometria we Wrocławiu w rzeczywistości to bardzo przydatna dziedzina, która jest potrzebna większości z nas. Wielu ludzi ignoruje wzrok, jednak jego regularne, odpowiednie badanie zapewni nam świetne widzenie. Optometria więc skupia się na wiedzy związanej z procesem widzenia.

Do specjalisty, jakim jest optometrysta, powinniśmy się udać, kiedy wiemy, że nasz wzrok jest narażony na różne niebezpieczeństwa lub kiedy czujemy, że coś zaczyna się dziać. Czasem po prostu zdajemy sobie sprawę z tego, że nie widzimy tak jak wcześniej. Często długotrwałe siedzenie przed ekranem, na przykład w pracy, źle wpływa na nasze widzenie. Wówczas mamy zmęczone oczy i powinniśmy udać się do optometrysty.

Co należy do zadań specjalisty optometrysty?

Optometrysta ma kilka zadań i aby był on w stanie nam pomóc, musi przede wszystkim zmierzyć parametry układu wzrokowego przy pomocy różnych, odpowiednich sprzętów. Dzięki nim ten specjalista jest w stanie wykryć, zbadać i zdiagnozować ewentualne wady wzroku. W następnej kolejności musi on przepisać nam odpowiednie okulary lub szkła kontaktowe, dopasowane do naszej wady. 

Optometrysta zajmuje się także wykonywaniem rehabilitacji wzroku. Dzięki temu możliwe jest dość szybkie przywrócenie sprawności widzenia. Przy tym specjalista ten udziela porad, jak ćwiczyć oczy. Jeśli nie potrafimy sami, optomerysta zaaplikuje nam soczewki kontaktowe. Optometrysta często wykonuje też szkła do okularów i wszelkie pomoce, które mają ułatwić korygowanie wady wzroku. Badanie wzroku we Wrocławiu u specjalisty, jakim jest optometrysta, jest bardzo ważne i nigdy nie powinniśmy tego zaniedbywać.

Poprzedni
Następny