15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Czy styl hampton i styl eko można łączyć? Sprawdź wnętrzarskie trendy 2022

wystroj wnetrz
0 Comments

Wnętrzarskie trendy 2022 to przede wszystkim ukłon w kierunku środowiska naturalnego jak również mocne stawianie na poczucie komfortu. Wnętrza mają sprzyjać relaksowi oraz być za pan brat z rozwiązaniami maksymalnie pokazującymi charakter domowników i ich upodobania. Zarówno styl hampton, jak również eko mocno wpisują się w założenia projektantów. Jak je wprowadzić do swoich mieszkań? Podpowiadamy.

Czym się charakteryzuje styl hampton?

Styl hamptom stanowi odzwierciedlenie miasteczek The Hamptons. Tamtejsi mieszkańcy wprowadzili klimat wybrzeża do swoich domów i to jest niewątpliwie aranżacyjny strzał w dziesiątkę, jeśli chce się stworzyć przestrzeń będącą blisko natury i jednocześnie maksymalnie spersonalizowaną, elegancką i sprzyjającą relaksowi.

A skoro przestrzeni mowa, tamtejsze wnętrza mocno uwydatniają potencjał wolnego miejsca wzorem domów The East End of Long Island, w których na próżno szukać zbędnych bibelotów, jak również zagracenia niepotrzebnymi meblami. Nie bez znaczenia pozostają w nich także kolory nawiązujące do natury, w tym przede wszystkim biel w połączeniu z błękitem przywodzących na myśl lazur wody. Obserwując aranżacje w stylu hampton nie sposób nie przenieść się do wakacyjnych dni, kiedy oddajemy się błogiemu relaksowi spoglądając na spienione morze.

Czym charakteryzuje się styl eko?

Styl eko to przede wszystkim zamiłowanie do wszystkiego, co naturalne – jak zresztą sama nazwa wskazuje. Styl ten bardzo mocno stawia więc między innymi na potencjał drewna, który można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Nie bez znaczenia pozostają także kolory natury, a w tym między innymi różnej maści brązy, biele, beże jak również zielenie. Jeśli mowa o ostatniej barwie, to najważniejsza w tym sezonie jest jej butelkowa odsłona, która jest szalenie modna. Rozgrzewa wyobraźnię projektantów do czerwoności i pokazuje, że można z jej pomocą stworzyć wnętrze, które jest zarówno eleganckie, jak i bardzo komfortowe, sprzyjające relaksowi.

Kolejna ważna kwestia, to także stawianie na materiały zgodne z naturalnym podejściem do aranżacji wnętrz – takich jak len, bawełna, kamień naturalny, wiklina, ratan i wspomniane drewno. To jest klasyką gatunku obok której nie można przejść obojętnie – śmiało można za to powiedzieć, że będzie ono modne jeszcze przez długi czas. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że materiały o których wspominaliśmy tworzą nie tylko modne wnętrze, ale i bardzo komfortowe w odbiorze, co niewątpliwie będzie sprzyjało miłemu spędzaniu w nim czasu.

Poprzedni
Następny