15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Weterynarz – kiedy należy udać się do jego gabinetu?

lekarz weterynarz
0 Comments

Posiadanie zwierzęcia to duża odpowiedzialność. To konieczność zapewnienia mu odpowiednich warunków do rozwoju, wyżywienia, a także opieki weterynarza. Kiedy należy udać się gabinetu weterynaryjnego? Jak przygotować pupila do wizyty u weterynarza?

Wizyta u weterynarza – jak przygotować pupila?

Podobnie, jak w przypadku ludzi, również w przypadku zwierząt istotna jest zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też ważne są regularne wizyty u weterynarza, które pozwalają na wczesne wychwycenie problemów zdrowotnych pupila. Weterynarz w Wieliczce zleci badania profilaktyczne, zbada zwierzę, a także zaszczepi na różne choroby. Idąc z pupilem do weterynarza, należy go odpowiednio do tego przygotować. Najlepiej jeśli wizyty odbywają się w przyjaznych warunkach, by pupil nie miał traumy związane z badaniem weterynaryjnym. Niektórzy właściciele dają swoim zwierzętom smakołyki przed wejściem do gabinetu i zaraz po wyjściu z niego, nagradzając psa lub kota. Zwierzak musi się oswoić i przyzwyczaić do danego miejsca. Należy również pamiętać, że spokojny właściciel to spokojne zwierzę.

Kiedy należy udać się do weterynarza?

Do weterynarza udajemy się w celach profilaktycznych. Z małym szczeniakiem na wizytę należy stawić się jak najszybciej, aby go odpchlić i odrobaczyć. Podczas pierwszej wizyty pupil zostanie zbadany i założona zostanie mu książeczka zdrowia. W kolejnych latach, jeśli nic się szczególnego nie dzieje, pupil będzie odwiedzał weterynarza w celu kontrolnych badań i szczepień.

Do weterynarza udajemy się także w nagłych wypadkach, gdy niepokoi nas zachowanie psa. Nadmierna apatia lub pobudzenie może świadczyć o problemach zdrowotnych. Brak apetytu, nadmierny apetyt, wychodząca sierść, ropiejące oczy czy biegunka i częstomocz, mogą świadczyć o chorobach, które należy szybko zdiagnozować i poddać leczeniu. Czasem niezbędne są zabiegi chirurgiczne zwierząt w Krakowie.

Do gabinetu weterynarza należy udać się także, gdy chcemy:  wyczyścić uszy lub zęby u psa czy kota; usunąć kamień nazębny psa i kota, wyleczyć grzybicę i inne schorzenia; zaczipować, wykastrować lub wysterylizować zwierzę, a nawet, by wydać paszport potrzebny na podróże zagraniczne.

Poprzedni
Następny