15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Smartfony, tablety i inne gadżety. Komunijne hity 2015 roku

prezent na komunie
0 Comments

Aby prezent komunijny był trafiony, a przede wszystkim stanowił unikalną pamiątkę, najlepiej porozmawiać najpierw z rodzicami, którzy na pewno pomogą podjąć decyzję. Coraz częściej tworzone są także tzw. listy prezentowe, w których znajdują się marzenia dzieci. Zdarza się natomiast, że niektórzy sami podejmują wyzwanie odnośnie wyboru, stawiając na wielofunkcyjną i popularną elektronikę.

Według zestawienia sieci NEONET największą popularnością cieszą się smartfony w cenie około 500 zł, a także nieco tańsze tablety – około 400 zł. Wiele osób decyduje się też na zakup większego i droższego sprzętu, jak laptopy (ok. 1800 złotych) czy konsole (1600 złotych). Więcej niż w ubiegłym roku wydajemy też na konsole, a mniej na smartfony, ponieważ ich cena spada ze względu na ogromną konkurencję na rynku.

W przypadku tabletów i laptopów niewiele się zmieniło na przełomie ostatniego roku

Z naszych obserwacji wynika, że na zakup prezentów komunijnych klienci najczęściej decydują się praktycznie na ostatnią chwilę, czyli w tygodniu poprzedzającym uroczystości. Zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach najpopularniejsze są telefony. Tegorocznym hitem sprzedażowym okazała się Lumia 530, ale także gra Wiedźmin 3 oraz PlayStation 4. Część klientów decyduje się także na zakup aparatów fotograficznych, szczególnie lustrzanek. Zdarza się, że na prezent komunijny wybierane są także telewizory – zauważa Łukasz Giewartowski, Dyrektor Działu Analiz i Zarządzania Promocjami w NEONET.

Gdzie szukać inspiracji na komunijne prezenty?

Z okazji trwających komunii NEONET przygotował dla swoich klientów zestawienia produktowe „Sprawdź o czym marzą dzieci”, pomagające w wyborze najlepszego sprzętu z podziałem na odpowiednie kategorie cenowe– do 300 zł, do 500 zł oraz powyżej 500 zł lub produktowe – zegarki, laptopy, smartfony, konsole oraz tablety.

W najniższej kategorii cenowej możemy znaleźć takie produkty jak boomboxy czy wieże stereo, które stanowią ciekawą alternatywę. W kolejnej znajdują się głównie smartfony i smartwache, w najdroższej natomiast konsole i laptopy.

Jeśli dziecko, któremu chcemy sprawić radość od małego interesuje się nowinkami technologicznymi, idealnym prezentem będzie smartwatch. Ciekawym rozwiązaniem jest Timex T5K589, w jaskrawym żółtym kolorze i w cenie 399 złotych. Posiada dziennik treningowy z zapisem najszybszego okrążenia, średniego okrążenia i czasu całkowitego treningu, co pozwala kontrolować ćwiczenia. Zegarek pilnuje także tempa treningu, będąc idealnym gadżetem dla małego sportowca.

Gdy decydujemy się na praktyczny i funkcjonalny prezent, dobrym wyborem jest zakup smartfona lub laptopa. W tym roku klienci stawiają na telefon Lumia 530 z systemem Windows Phone 8, który można kupić w bardzo dobrej cenie 329 złotych. Z laptopów warto zastanowić się nad modelem ASUS R556LD-XO482H w cenie 1980 złotych. Prezenty te znacznie ułatwią komunikację, funkcjonowanie w szkole, a także zapewnią rozrywkę.

Najważniejsze przy wyborze odpowiedniego sprzętu jest jego dostosowanie do ulubionych zajęć dziecka. Inspiracją może być forma spędzania wolnego czasu czy zainteresowania, bo przecież trafiony prezent cieszy najbardziej.

Następny