15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://catwalkmagazine.pl 300 1
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Meble w wakacyjnym kamperze. Jak go wyposażyć?

kamper
0 Comments

Coraz więcej osób w wakacyjną podróż chce wyruszyć kamperem. Żeby było bezpiecznie i wygodnie, warto zabrać kilka niezbędnych sprzętów domowych. Jak je wszystkie zmieścić w samochodzie? Oto kilka niestandardowych rozwiązań, które pozwolą na więcej.

Niezależność, pełna swoboda i całkowita prywatność. Podróżowanie pojazdem kempingowym daje prawie nieograniczone możliwości i bez wątpienia ma wiele zalet. Jedną z nich jest odseparowanie od innych turystów, o co trudno w hotelu, dlatego można zakładać, że w tegoroczne wakacje kampery licznie wyjadą na trasy.

Są do kupienia lub wynajęcia, ale nie jest to tanie. Ze względu na koszty niektórzy decydują się samodzielnie przygotować samochód do wymarzonej wycieczki, a do przerobienia najlepiej nadają się busy. Można spróbować także z autem dostawczym.

Oszczędzanie miejsca

Największym wyzwaniem jest miejsce. W niewielkim pomieszczeniu trzeba dużo zmieścić: kuchenkę gazową lub kuchnię turystyczną, piecyk gazowy lub bojler do podgrzewania wody, lodówkę, sanitariat, łóżko, schowki, wysuwane półki, blaty i miejsce do siedzenia. – Ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Nieduży samochód ma przecież służyć jako dom na kółkach – doradza Michał Kichler, product marketing manager w firmie Häfele. – Trzeba na przykład wybrać okucia dostosowane do nietypowych realizacji i pasujące do nieszablonowych mebli – podkreśla.

Oszczędność miejsca i sprytne wykorzystanie przestrzeni to podstawa. Jednym z najnowszych rozwiązań meblarskich, które idealnie pasuje do kampera jest kompaktowy podnośnik Free Space, który obecnie jest najmniejszym tego typu rozwiązaniem na rynku. Zajmuje tylko 63 mm wnętrza szafki, dzięki czemu zostawia więcej przestrzeni do wykorzystania. – Daje więc możliwość wszechstronnego projektowania mebli – wyjaśnia Michał Kichler. – Jest uniwersalny i można wykorzystać go w szerokim zakresie zastosowań. W kamperze lub przyczepie kempingowej sprawdzi się doskonale – zapewnia.

Oświetlenie w punkt

Kuchnia to bardzo ważny element domu na kołach. Oprócz tego, że musi być wyposażona w palniki i miejsca do przechowywania, powinna być także odpowiednio oświetlona. Najlepszym wyborem będą oprawy punktowe, które we właściwy sposób oświetlą powierzchnię roboczą kuchni oraz inne strefy. – Systemy oświetlenia LOOX LED są oparte na łatwych w montażu modułach, dlatego bez zastanowienia możemy po nie sięgnąć – twierdzi ekspert z firmy Häfele. Oprócz światła punktowego wmontowanego w meble, w kamperze przyda się lampka z elastycznym ramieniem montowana do ściany.
– Polecam model LOOX LED 2034 z dwoma portami USB do ładowania smartfonów i tabletów – podpowiada Michał Kichler.

Zaletą podróżowania kamperem jest także możliwość korzystania z własnej toalety. Z reguły montuje się toalety chemiczne przenośne lub do zabudowy. Druga jest zdecydowanie wygodniejsza, ale jest wybierana raczej przez posiadaczy większych samochodów. W mniejszych lepiej sprawdzi się prostsze rozwiązanie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, więc z toaletą w kamperze nie będzie problemu.

22 cale w aucie

Podobnie jak z klimatyzacją. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej życia w podróży. Lekiem na upał jest klimatyzacja przenośna do zainstalowania w podłodze lub pod sufitem.

Standardem staje się także telewizor. W końcu kamper ma być alternatywą dla pokoju w hotelu. Nikt jednak nie chce, aby sprzęt zajmował zbyt dużo miejsca. – Bardzo przydatny będzie aluminiowy uchwyt wysuwany z szafki – wskazuje Michał Kichler z Häfele. – Jest przeznaczony do ekranów nawet 22-calowych i wyróżnia się szerokim ruchem obrotowym głowicy oraz możliwością regulacji ekranu w pionie – argumentuje.

Tak wyposażonym kamperem można w te wakacje ruszać w wymarzoną objazdówkę po Polsce lub Europie, nie oglądając się na rozkłady jazdy i ceny w hotelach. Przed wyjazdem warto sprawdzić zasady podróżowania oraz znaleźć miejsca do parkowania.

Poprzedni
Następny